KONST / Litografier / Färglitografi 14639043
nr 1463 9043
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Signerad, konstnärens provexemplar. Färglitografi, bildmått: 45x55cm, yttermått inklusive ram: 54x76cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 25 april 2022
kl 20:00:30
25/4 04:14:42
1.500 kr
25/4 19:55:30
25 apr